"Hizmet mücadelesindeyiz"
Sosyal tesisler  hizmette
YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim

Camiye Sürpriz ZiyaretçilerHaber Tarihi : 05 Aralýk 2018 22:22

Ekonomi

"Öğrenciler Rebiülevvel ayına özel yaptıkları hatimin duasını öğretmenleri ile birlikte Ozanlar Valide Camiinde gerçekleştirdiler."

Camiye Sürpriz Ziyaretçiler

Adabilim Okulları 3. Sınıf öğrencileri Peygamber efendimizin doğduğu ay olan Rebiülevvel ayına özel yaptıkları hatimin duasını öğretmenleri ile birlikte Ozanlar Valide Camiinde gerçekleştirdiler.

 

Caminin İmam Hatibi Hüseyin Köroğlu ile birlikte camiyi gezen öğrenciler merak ettikleri sorulara yanıt buldular. Öğrencilerle tek tek tanışan İmam Hüseyin Köroğlu öğrencileri örnek davranışlarından ötürü tebrik etti. Onlara anne ve babaları ile vakit namazlarına da gelmelerini, camileri doldurmalarını tavsiye etti. Ardından hilal şeklinde oturma düzeni alan öğrenciler yapılan hatim duasına hep birlikte amin dediler.  Program sonunda öğrenciler cami içinde özgürce koşarak oyunlar oynadılar, eğlenceli bir şekilde vakit geçirdiler.

 

Sınıf öğretmeni Muhammed Avcı etkinlikle ilgili olarak "Öğrencilerimizle sene içinde Kur'an-ı Kerîm derslerinde birçok defa hatim yapıyoruz. Rebiülevvel ayına da özel bir hatim yapalım istedik. Bu hatmimizin duasını da çocuklarımızda Kur'an ve cami sevgisini pekiştirmek adına şehrimizin en güzel ve geniş camilerinden olan Valide Camii'nde yapmayı uygun bulduk. Bizleri çok güzel ağırlayan Hüseyin hocamıza misafirperverliklerinden ötürü teşekkür ediyorum" dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.