Erenler'de meclis toplandı
Hacıoğlu'nda sona gelindi
Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek
Asfalt ekipleri Karasu’da

Dönüşüme yeni yönHaber Tarihi : 06 şubat 2020 12:54

Yaşam

"Kılıç “ Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilan edilen rezerv alanın yeni imar planıyla şuanki rezerv alan statüsünden çıkarılmasına karar vererek vatandaşların kendilerinin ada/parsel bazında  hareketedebilmelerinin önünü "

 

 

ERENLER KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ’NE YENİ YÖN

 

Kentsel Dönüşüm Projesi Rezerv Alanda yer alan hak sahipleri ile bir araya gelen Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç “ Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilan edilen rezerv alanın yeni imar planıyla şuanki rezerv alan statüsünden çıkarılmasına karar vererek vatandaşların kendilerinin ada/parsel bazında  hareketedebilmelerinin önünü açıyoruz”dedi.

 

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç Kentsel Dönüşüm Rezerv alandaki hak sahipleri ile bir araya geldi.

Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Şengül ve  KentselTasarım Müdürü Özkan Aydın’ın hazır bulunduğu toplantıda bilgilendirmede bulunan Başkan Kılıç “ 7 yıldır Erenler’de devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi var. Göreve geldiğimiz 9 aydan bugüne kadar bu konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Kentsel Dönüşüm Projesi Riskli ve Rezerv alan olarak 2 alandan oluşmakta. Rezerv alanda projenin gerçekleşmesi için 3’te 2 oranında hak sahipleriyle anlaşma sağlanması gerekiyor. Bu da yaklaşık 180 dönümlük alanda 120 dönüme tekabül etmekte. Şimdiye kadar ise sadece 35 dönüm ile anlaşma sağlanabildi. Bu oran darezerv alanda proje yapılması için yeterli bir oran değil. Bu sebepten dolayı, Rezerv alan içerisinde yer alan vatandaşlarımız, uzun süredir kendi alanlarında inşaat yapamadılar. Bu da doğal olarak Erenler’imiz için bir mağduriyet doğurdu. Şimdi yapmış olduğumuz ise bu mağduriyeti gidermek adına önemli bir adım” ifadelerini kullandı.

 

 

Çevre Bakanlığı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü ile defalarca bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Kılıç “Ayrıca projenin hayata geçirilebilmesi için yüksek mali desteğe ihtiyaç bulunmakta. Bu da Çevre Bakanlığından gerekli maddi ödeneğin alınmasını gerektiriyordu. Bu noktadaki imkansızlıklar bizi Rezerv Alan’da yapılması düşünülen Kentsel Dönüşüm Projesinin, vatandaşların kendileri ada/parsel bazında yapabilmelerine olanak sağlanacak şekilde devam ettirilmesine yöneltti.Gelinen aşamada Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda rezerv alandaki kentsel dönüşümün belediye eliyle yapılmasından ziyade, yeni imar planıyla, vatandaşların kendilerinin ada/parsel bazında devam etmeleri olanağını sunuyoruz. Vatandaşlarımızın hiçbir suretle mağdur olmaması için bu konuda çok hassas davranıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.