Işıksu Yerinde İnceledi
Trafik Park’ta temizlik
Hurda araçlar toplanıyor
Kardeş Dodurga'ya ziyaret

Hergün Deneme SınavıHaber Tarihi : 25 Ocak 2020 12:27

Yaşam

"Ada bilimAnadolu Lisesi 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik TYT (Temel Yeterlilik Testi) deneme sınavı gerçekleştirdi."

Üniversite Sıralarında Deneme Sınavı

Ada bilimAnadolu Lisesi Akademik Takip Komisyonu11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelikSakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfi sınıflarından birinde TYT (Temel Yeterlilik Testi) deneme sınavı gerçekleştirdi.

Hergün Deneme Sınavı

Sömestr tatilini hazırlık kampıyla geçiren öğrenciler hafta içi her sabah dört saat alan dersi, öğleden sonrasını ise deneme sınavları ile tamamlıyorlar. Her gün deneme sınavı olan 11. ve 12. sınıf öğrencileri bu hazırlık kampı çerçevesinde deneme sınavlarından birini kendi öğretmenleri gözetiminde Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi amfi sınıflarından birinde yaptı.

Sakaryada Bir ilk

Uygulamayla ilgili değerlendirme yapan Adabilim Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Bademli “Sınav süreci hem öğrenci hem veli açısından zor ve önemli bir dönem. Bu süreçte psikolojik şartları da göz ardı etmemek gerekir. Biz okul olarak öğrencilerimizi akademik anlamda sınava hazırladığımız gibi psikolojik anlamda da hazır tutmaya çalışıyoruz. Bu sınavda onun bir parçasıydı. Belki de Sakarya’da ilk kez böyle bir uygulama yapılıyor. Öğrencilerimiz açısından güzel ve farklı bir deneyim oldu.Gerçek bir sınav ortamında sınavın psikolojik şartlarının tecrübesini yaşamış oldular” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.