"Hizmet mücadelesindeyiz"
Sosyal tesisler  hizmette
YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim

"Korumalı Maske" ÜretiliyorHaber Tarihi : 01 Nisan 2020 01:23

Sağlık

"Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde korumalı maske üretimine başlandı."

Gençlik Merkezlerinde ‘Korumalı Maske’ Üretimi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde korumalı maske üretimine başlandı.

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgını ile birlikte Türkiye’ye dönen vatandaşlarımızın 14 günlük karantina sürecini geçirebilmeleri için KYK yurtlarının kapılarını açan Gençlik ve Spor Bakanlığı, şimdide koronavirüse karşı amansız bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek amacıyla gençlik merkezlerinde korumalı maske üretimine başladı.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Bağlı 81 ilde 81 gençlik merkezinde korumalı maske üretimine başlandı. Vefa Sosyal Destek Gruplarında gönüllü olarak görev alan Gençlik Liderleri, bir yandan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam ederken, diğer yandan da sağlık çalışanları için hayati önem taşıyan korumalı maske üretimine öncülük ediyor.

Bakanlığa bağlı 81 ilde 81 gençlik merkezinde, gençlik liderlerinin öncülüğünde gönüllülerin de katılımıyla 3D yazıcılarda üretilen maskeler, hekimler başta olmak üzere sağlık çalışanlarının kullanması için il sağlık müdürlüklerine gönderiliyor.

Sakarya Gençlik Merkezleri Müdürleri Yavuz Çangır ve Ali Okur, korumalı maske üretimi konusunda gençlik liderlerinin çalışmalarını yakından takip ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy da   “Sosyal, kültür, spor , sanat ve bilim gibi pek çok alanda çalışmaların yapıldığı Gençlik Merkezlerimizde, 2019 yılında gönüllülük faaliyetleri kapsamında yeni bir ivme kazandık. Daha önce 2 olan Gençlik Merkezi sayımızı bu yıl 6’ya çıkarttık.  Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın yaşadığı süreç karşısında , Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün başlattığı korumalı maske üretimine bizler de Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak destek veriyoruz.”dedi.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.