"Kültür ve sanatı önemsiyoruz"
Kılıç halk iftarında
Erenler'de denetimler ürüyor
Kamer Sokak’a Misafir Oldu

“Peygamberimiz ve Gençliğimiz” Haber Tarihi : 02 Aralýk 2018 17:21

Kültür-Sanat

"Mevlidi Nebi haftası kapsamında Ferizli İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençliğimiz” konulu konferans düzenlendi. "

PEYGAMBERİMİZ VE GENÇLİĞİMİZ

Mevlidi Nebi haftası kapsamında Ferizli İlçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençliğimiz” konulu konferans düzenlendi.

Ferizli Karanfil Düğün Salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ferizli Müftülüğüne vekâlet eden Söğütlü Müftüsü Nedim Özkal, konuşmacı konuk Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferans saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahiler ile devam etti. Daha sonra diyanet işleri tarafından hazırlanan sinevizyongösterimi sunuldu.Ferizli Müftülüğüne vekâlet eden Söğütlü Müftüsü Nedim Özkal programın açılış konuşmasını yaptı.Katılımcılara teşekkür etti ve mevlidi nebi haftalarını kutladı.

Özkal’ın konuşmasının ardındankonferansa konuşmacı konuk olarak katılan Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansı sundu. Gezer söyleşisinde gençlere ve ailelerine Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) gençliğe bakışı üzerinden örnekler vererek tavsiyelerde bulundu. Gezer, “bu günkü ümmetin en önemli problemi Allah Resulü (SAV)’i tanıyamamak. Veya tanıdığımız kadarıyla O’nu hayatımıza taşıyamamaktan kaynaklanıyor. Kendi kendimize şunu soralım. Kaçıncı mevlidi nebi programı yapıyoruz. Hayatımızda ne değişiyor? Lütfen kendimizi tartalım. Veda hutbesini iyi okuyun. Eşsiz bir beyannamedir. Veda hutbesi hayatımıza geçtiğinde inanıyorum ki evlerimizde derdimiz olmayacaktır. Kazançlarımızda rızık derdimiz olmayacaktır. Ve inanıyorum ki ticaretimizde haram olmayacaktır. Şeytan bize musallat olmayacaktır. Namazını kıl dediğimizde evladımız bize itiraz etmeyecektir” dedi.

Programın sonunda mevlidi nebi haftası kapsamında gül takdimi yapıldı.

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.