Şampiyonlar Acar’ı Ziyaret etti
‘Polis Haftasını kutladı’
"Hizmet Etmeye Devam"
“Hayırlı olsun” ziyareti

Seçim Yarışı BaşladıHaber Tarihi : 04 Kasım 2018 01:25

Yaşam

" Özel Adabilim Okulları İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeylerinde Okul Temsilci Başkanlığı seçimlerine gidiyor."

Seçim Yarışı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereğince Özel Adabilim Okulları İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeylerinde Okul Temsilci Başkanlığı seçimlerine gidiyor.

 

Adabilim Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ferhan Güler “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi ile Öğrencileri seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme, katılımcı olma, kamuoyu oluşturma, diyalog kurma ve hoşgörülü olabilme becerilerini kazandırılması amacıyla Bakanlığımızca yürütülen proje kapsamında; Okulumuzda okul temsilci başkanlığı seçimleri yapılıyor. Önce şubelerde temsilci adayı seçimi yapıldı. İlkokulda 5 aday, Ortaokul 8 aday ve Lisede 3 aday ile öğrencilerimizin seçim çalışmaları başladı. Ardından adaylar hazırladıkları çalışmaları tören alanında arkadaşlarının huzurunda okuyarak ve anlatarak kendilerini tanıttılar. 7 Kasım Çarşamba günü de seçimi gerçekleştirerek yeni başkanımız seçmiş olacağız” dedi.

 

Güler konuşmasının devamında “Okul öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz. Öğretmeleri olarak medeni cesaret örneği göstererek aday olan öğrencilerimizi tebrik ediyor yapılacak il temsilcisi başkanlık seçiminde başarılar diliyoruz” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.