"Kültür ve sanatı önemsiyoruz"
Kılıç halk iftarında
Erenler'de denetimler ürüyor
Kamer Sokak’a Misafir Oldu

Üniversiteler Ayağınıza GeldiHaber Tarihi : 05 Aralýk 2018 20:55

Yaşam

"12. Sınıf öğrencileri Türkiye genelinde 30 ayrı şehirde gerçekleştirilen Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri’nin Sakarya Üniversitesi’ndeki organizasyonuna katıldı."

Üniversiteler Ayağınıza Geldi

Adabilim Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri Türkiye genelinde 30 ayrı şehirde gerçekleştirilen Üniversite Tercih ve Tanıtım Günleri’nin Sakarya Üniversitesi’ndeki organizasyonuna katıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla gerçekleştirilen organizasyona Devlet ve Vakıf Üniversiteleri, Yurtdışı Üniversitelerin temsilcilikleri ve Eğitim Yayıncıları katılım gösteriyor. Üniversite Tercih ve Tanıtım Günlerini Lise Son Sınıf Öğrencileri, Rehber Öğretmenler ve Branş Öğretmenleri, Okul Yöneticileri ve Öğrenci Velileri ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor. Ziyaretçiler, katılımcı üniversitelerin yetkilileriyle yüz yüze görüşmeler yaparak Üniversitelerle ilgili detaylı bilgi alma fırsatı buluyorlar. Tüm etkinliklerde Rehberlik Uzmanları ve Eğitimciler tarafından Üniversite Sınavına Hazırlık, Verimli Ders Çalışma, Sınav Stresi ve Motivasyon konularında seminerler veriliyor.

 

Adabilim Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Sabire Girgin kariyer yolculuğunda doğru ve bilinçli başlangıçlar yapmanın başarıyı beraberinde getirdiğini belirterek, “Üniversitelerin evrensel ve nitelikli bilim anlayışı, ulusal ve uluslararası başarıları, muazzam sosyal ve kültür imkânları, barınma ve değişim programları, burs olanakları ile öğrencilere en üst düzeyde eğitim sunulduğu yerler. Bizde öğrencilerimizle ayağımıza kadar gelen bu önemli etkinliğe katılarak gelecekte hayalini kurdukları üniversiteler hakkında detaylı bilgi sahibi olmuş olduk” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.