Bisiklet takımı derece yaptı
Şampiyon Keskin'i ağırladı
"‘Aşkın Vav Hali" sergilendi
Kartalspor  işi bitirdi

Yörelerimizi Tanıyoruz EtkinliğiHaber Tarihi : 30 Aralýk 2018 01:25

Kültür-Sanat

"Adabilim İlkokul öğrencilerinin hazırladığı 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi."

Yörelerimizi Tanıyoruz Etkinliği

Adabilim İlkokul öğrencilerinin hazırladığı 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Ülkemizin yedi ayrı bölgesinin Yöresel yemekleri, İklimi ve Coğrafi konumu bakımından araştırılıp incelendiği 'Yörelerimizi Tanıyoruz' etkinliği okul genelinde tüm ilkokul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yedi bölgeyi yedi ayrı sınıf ile tanıtan öğrenciler her gün farklı bir bölgenin özelliklerini anlatarak kısa kısa sunumlar yaptılar. Etkinlikte öğrenciler, ülkemizin değişik coğrafi bölgelerinin giysi, yiyecek ve kültürlerini yakından görme ve tanıma fırsatı buldu. Ayrıca bu sunumlarda öğrencilerin her yörenin kedine özgü kıyafetlerini giyerek oyunlarını oynamaları renkli görüntüler ortaya çıkardı.

 

Adabilim İlköğretim Okulu müdürü Selim Kondakcı “Sokağa çıkıp insanlarımıza her hangi bir kentimizi sorsak ve o kentin neyle anıldığını söylemesini istesek, çoğumuz yanıt vermede zorlanırız. Kentlerimizin özelliklerini, simgelerini, ne ile anıldıklarını daha iyi anlatabilmek, kentlerimizi daha iyi tanıyabilmek ve öğrencilerimizi daha iyi motive edebilmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Görsel sunumuyla ilgi gördü ve çok beğenildi. Etkinliğimize sağladıkları katkılarından ötürü velilerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.