"Hizmet mücadelesindeyiz"
Sosyal tesisler  hizmette
YADEM ekipleri sahada
Zabıtadan seyyar denetim

Zabıta denetimlere devamHaber Tarihi : 01 Nisan 2020 01:12

Yaşam

"Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki kahvehaneleri tek tek gezerek İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeyi iş yerlerine tebliğ etti."

Sapanca Belediyesi, Bakanlığın Tebliğ Kararını Uyguladı

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki kahvehaneleri tek tek gezerek İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeyi iş yerlerine tebliğ etti.

 

Tüm dünyayı tehdit eden ve pandemi olarak nitelendirilen korona virüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor. Tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayınladı.  Yayınlanan genelgeye göre “umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri” geçici bir süreliğine kapatılacak.

 

Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için

Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya; “Ekiplerimiz tarafından ilçemizde bulunan işletmelere yönelik Bakanlık tarafından yayınlanan genelge ile kapatma kararı tebliğ edildi. Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için işbirliği içinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve herhangi bir aksaklığa mahal vermemelerini temenni ediyorum” diye belirtti.

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişiye aittir. Medyaerenler.com sorumlu değildir. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum gönderen muhataplarına dava açılabilmektedir. Yorum şikayet konusu olduğunda ,yazılı talep halinde adli makamlara bu yorumların IP adresleri verilmektedir.